Tijdens de pitchavond met Chase, waar talloze interessante projecten werden gepitcht, pitchte Khaled zijn project. Hij wou een prothese arm maken voor mensen die weinig of geen toegang hebben tot gezondheidszorg.
Vanuit zijn verhaal is het traject ‘the open arm project’ geboren. Op 10 oktober zijn we meteen gestart met het brainstormen van concepten.
De uitdaging, om in acht weken tijd een prototype te maken voor een prothese arm, was zeker niet eentje die we met ons ogen dicht konden doen. Met een kleine, maar heel gemotiveerde groep doken we volledig in het project. Voor ons, en elk traject in Nerdlab, was het belangrijk dat we tijdens ons proces leerden wat we zelf belangrijk vinden om te maken. Eigenaarschap ligt namelijk volledig bij de deelnemer zelf en iedereen beslist zelf wat ze willen maken en nemen hiervoor het proces zelf in handen. Nerdlab biedt hierbij een veilige omgeving om te prutsen, te falen en successen te vieren.
Door de top begeleiding van Craig maakten we na twee sessies onze conceptsheet af waarin we onze te bereiken doelstelling, alsook onze motivering, beschreven. In die sessies leerden we op een heel snelle manier een idee te ontwikkelen en daarbij een concreet stappenplan op te stellen.
Uiteindelijk werden er drie ideeën uitgewerkt tot een prototype. Bij de eerste lag de focus op het comfort en de uitstraling van de arm. Sophie en Femke maakten een arm die warmte genereerde en daarbij ook aanvoelde als een synthetische huid. Iebe zijn arm ging meer de science-fiction richting uit, waarin hij druksensoren aan vingers hing die bij contact een app kon openen. De laatste arm, die van Genia, was een bionische arm waar de vingers bewogen via een sensor aan de voet. Met de bedoeling dat iemand met een bionische arm deze vrij kan gebruiken.
Nadat de concepten duidelijk waren en er sprake was van een realistische deadline kwam de vraag hoe we de prototypes nu concreet konden maken. Bij die vraag kwam heel wat hulp, onderzoek en trial and error aan te pas.Het was al snel duidelijk dat we een introductie nodig hadden in 3D modelleren en printen en het programmeren van Arduino. Hiervoor was Xander de geschikte persoon: hij gaf ons een eerste introductie over hoe je een 3D object kan maken in Blender. Dit was voor alle deelnemers een meerwaarde voor het ontwikkelen van hun prototype.
Voor het Arduino gedeelte hebben Bert, Stephan, Jochen en Jannes heel wat hulp kunnen bieden bij het zoeken naar oplossingen voor diverse obstakels.